WhatsApp vjen me një përditësim radikal! Mos e humbisni!

WhatsApp

WhatsApp sjell një risi në përditësimin e aplikacionit.

Kështu për herë të parë, WhatsApp kthehet në një platformë të ngjashme me Facebook apo Instagram, duke aktivizuar newsfeeds.

Deri tani ai ka qënë një aplikacion ku njerëzit thjesht shkruanin dhe komunikonin me njeri-tjetrin me anë të mesazheve, fotove, voicecall ose videocall.
Tipar i ri, ku me anë të statusit përdoruesit do të ndajnë

  • foto,
  • Gifs
  • video,
  • emoji

dhe një titull i cili do të jetë i dukshëm për miqtë e përzgjedhur për 24 orë, para se të zhduken.

Kjo na tingëllon e njohur sepse na ngjan me Stories jashtëzakonisht të suksesshme Snapchat apo Instagram.

Gjithashtu potencialisht hap derën për mesazhe nga bizneset, apo reklamuesit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *