Vazelina, nuk duhet t’ju mungojë asnjëherë në sirtar

vazelina

Në këtë artikull do ju tregojmë disa nga përdorimet që mund të ketë vazelina.

Vazelina është një produkt natural dhe i sigurt, e cila ju siguron përfitime të shëndetshme për lëkurën tuaj, thonjtë dhe flokët.
Shumica e grave në botë e përdorin vazelinën çdo ditë.
Ja arsyet pse duhet edhe ju  të filloni të përdorni vazelinën.


1. Nëse dëshironi të keni një lëkurë të butë dhe të lëmuar, aplikoni vazelinë në bërrylat tuaj.
2. Ju mund ta përdorini vazelinën edhe në buzët e plasaritura.
3. Aplikoni vazelinën në qerpikët tuaj 30 minuta para së të shkoni në shtrat. do i bëjë ata më të gjatë dhe të dendur.
4. Masazhoni këmbët tuaj, çdo natë para gjumit, do keni këmbë të buta dhe të lëmuara.
5. Gjatë ditëve të ftohta të dimrit, vazelina do e mbrojë lëkurën tuaj nga të ftohtit. Mjafton të vendosni vazelinë para se të dilni.

6. Aplikoni vazelinën në nofullat tuaja, dhe do të dukeni më të reja
7. Vazelina është edhe shume e dobishme dhe ndihmuese edhe nëse ju keni problem me aknet, sepse nuk i bllokon poret dhe mbush boshllëqet.

8. Vazelina gjithashtu është shumë e mirë edhe si hidratant.

9. Aplikoni një sasi shumë të vogël vazeline mbi thonjtë, do rikuperojë thonjtë dhe do ju duken me të shndritshëm.
10. Mund të lyeni skalpin e kokës me vazelinë para se të hidhni shampon. Flokët tuaj do jenë më të shndritshëm se kurrë ndonjëherë.

11. Përdoret edhe për tatoo

https://hinka.al/pija-qe-stimulon-rritjen-e-flokeve/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *