Tendencat e flokëve që çdo femër duhet të provojë gjatë 2017

tendencat e flokëve

 Erdhi koha për të bërë ndryshim. Ja cilat janë tendencat e flokëve që duhet të merrni në konsideratë!

Nëse jeni duke menduar se si mund ti ndryshoni flokët tuaj, ngjyrën që mund ti vendosni apo çfarë aksesorësh mund të përdorni, atëherë po ju japim disa ide me tendencat e flokëve më ‘in’

1. Flokë me forma
Flokët me forma kanë qënë tendencë e viteve ’80 , dhe ja ku vjen sërisht në modë.
Ju do të bini në sy duke shtuar pak fije me forma në bishtin tuaj p.sh..

2. Kaçurrela
Nëse i keni kaçurrelat e natyrshme, ose jeni duke menduar për ti bërë permanent, çfarëdolloj zgjedhje që do bëni do jeni “in” gjithmonë.  Lçrini ato të çrregullta dhe me volum.

3. Bjonde “akull”
Natyrore ose e shndërruar në bjonde njësoj është, 2017 ju sjell padyshim trendin e bjondes. Bjonde e akullt jo vetëm duket e mrekullueshme, por edhe me nuanca pastel si blu apo livando.

4. Aksesorët e flokëve
Nëse përdorini aksesorët në flokët tuaj, padyshim do të quheni mbreteresha e aksesorëve.

5. “The shag”

Vitet ’70 rikthehen në 2017. Gjeni një stilist që e di se si t’ju japë një pamje të çrregullt të mirë të flokëve tuaj.

6. Nuanca të ndezura në flokë.

7. Ngjyra e flokëve “TIGER EYE”
Kjo është për brunet. Frymëzuar nga ngjyra e çmuar ‘sy tigër’,  ngjyra e gurit vjen me një përzierje me fije të mëndafshta ari dhe kafe, nuanca në karamel janë realizuar mbi një bazë të ngrohtë ose të errët çokollate.

https://hinka.al/roza-e-arte-per-floket-tuaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *