Pija që stimulon rritjen e flokëve

Pija që stimulon rritjen e flokëve! Një ndihmë e madhe.

Pija që stimulon rritjen e flokëve, ja si mund ta përgatisim në kushte shtëpie.

Pirja e këtij lëngu çdo ditë për rreth 2-3 javë, ka rezultuar në flokë më të fortë, ne shkëlqim, më të gjatë, dhe flokët të shëndetshëm! Ky është lëngu që keni ëndërruar, pija që stimulon rritjen e flokëve!
Molla dhe karrota përmbajnë vitamina dhe minerale të cilat janë të rëndësishme për flokët dhe shëndetin e lëkurës. Ato ndihmojnë për të bërë rrënjët e flokëve më të forta , dhe duke e bombarduar trupin plot me lëndë ushqyesve, të cilat flokët i marrin më pas kur është e nevojshme.

Kanella është një ilaç natyral, e cila shërben për të rikuperuar flokët e thatë, të dëmtuar, gjithashtu edhe për majat e flokëve.

Përbërësit:

2 mollë
3 karrota
8 gjethe nenexhik
1/2 lugë çaji kanellë

Udhëzimet:

  1. Në një shtrydhëse frutash shtoni mollët, karrotat dhe gjethet e nenexhikut.
  2. Hidheni lëngun në një gotë dhe shtoni përsëri gjethe nenexhik dhe kanellën.
  3. Përzieni mirë duke përdorur një lugë druri.

https://hinka.al/modele-te-thjeshta-flokesh-qe-mund-ti-beje-cdokush/