Ja modelet e fustaneve që duhet të vishni për festat e fundvitit

Zyrtarisht jemi ne periudhen me te bukur te vitit. Festat e fundvitit.
Dilema me e madhe e femrave ne kete periudhe eshte se cfare do te veshin ne festat e punes, darkat familjare apo mbremjet me shoqerine.
Ky sezon na sjell ne vemendje trendet , duket filluar nga velvet,tek dantella , por pa lene menjane edhe xixat. Jeni unike ne eventin qe do shkoni dhe e sigurt qe do terhqni vemendjen e te gjithe te ftuareve. Nese vishni nje:

  1. Fustan velvet
    Zgjedhja e nje fustani velvet do te jete kombinimi me i mire qe duhet per festa.
  2. Slip dress
    Feste pune apo mbremje me shoqerine, nuk do të gaboni kurrë nese vishni një slip dress.  Ky stil kerkon patjeter një pallto leshi ose nje pellush dhe do te dukeni mbreslenese.

3. Metallic Dress

4. Feather dress
Elementi ‘pende’ eshte nje detaj qe i shkon me se miri periudhes dhe nuk do dukeni aspak e tepruar.

 

5.Fustan me temina

Kur vjen puna per teminat jemi pak skeptike , por nese i vishni me keto dy modele fustanesh do shkelqeni gjithmone.

6. Fustan me gure

7. Silver dress