Si te vendosni nje Beret bazuar ne formen e fytyres

Si të vendosësh një beret sipas formës së fytyrës

Bereti, është aksesori i modës që nuk ka kohë, sepse janë shumë të rehatshëm për ti vendosur dhe të përshtatshme për çdo lloj fytyre.

Ka mënyra të ndryshme për të vendosur një beret. Por që të dukemi sa me shumë elegante duhet që ta përshtasim me formën e fytyrës. Kështu të gjitha ne duke e vendosur në mënyrën e duhur do dukemi bukur 🙂

Ja disa mënyra si të vendosim Beret bazuar në formën e fytyrës:

  • Formë Katrore  – vendoseni në njërën anë.
  • Formë rrumbullake –  është më shumë e përqëndruar në pjesën e prapme të kokës.
  • Formë Trekëndëshe – vendoseni pak në njërën anë dhe mos i fusni të gjitha flokët nën beretë.
  • Formë Ovale – lëvizni pak në ballë në qënder të fytyrës. Kujdes! Mos e rrëshqisni deri poshtë tek vetullat.

Megjithatë, ekziston një rregull i përgjithshëm për të gjitha llojet e fytyrës. Mos i fusni të gjitha flokët nën beretë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *