GORILLAZ rikthehen me një bashkëpunim pas 6 vitesh mungesë

Gorillaz

Grupi i famshëm virtual Britanik Gorillaz nxjerr këngën e re pas 6  vitesh.

Gorillaz gjithmonë kanë sjellë për ne një muzikë ndryshe dhe mjaft interesante. Single i ri është një bashkëpunim me artistin dhe poetin Britanik ‘Benjamin Clementine’. “Hallelujah Money” është një këngë politike me vokale të stilit të ungjillit në krye të muzikës avant gardës/elektronike. Videoja përmban një cameo nga këngëtari kryesor Gorillaz 2D, i cili shfaqet në formë kukullash në pika të ndryshme përmes këngës. Video përfundon papritmas me një klip nga episodi “Karate Choppers” i serisë televizive SpongeBob SquarePants (kjo nuk është e pranishme në versionin e albumit).

 

Ne e dashuruam, shpresoj edhe ju 🙂

 

 

https://hinka.al/nuk-ta-besoni/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *