Red Week! Java e ngjyrës së kuqe! Diçka e kuqe në garderobë.

red week

RED WEEK – WHEN IN DOUBT, WEAR RED! 

Kjo është java e ngjyrës së kuqe. Red Week!

Besoj se të gjithë e keni parasysh shprehjen e famshme të designer-it Bill Blass e shqipëruar ‘Që mos të mendoheni me orë të tëra se çfarë të vishni, zgjidhni diçka të kuqe’ :p . OK po ta mendosh mirë, ka njëfarë të drejte apo jo?

Me një veshje të kuqe ju do të dukeni mjaft tërheqëse. Përcillni një ndjesi joshjeje të natyrshme e siguri në vetvete se pamja juaj tashmë ka një ndriçim që nuk mund të mbetet pa u vënë re.

Por nga ana tjetër, e kuqja përçon një ndjesi rreziku (jo në kuptimin e parë të fjalës). Në kuptimin se jo të gjithë do ta konsideronin si zgjedhjen e parë.  Që të kombinosh komplet pamjen me diçka të kuqe është e vërtet që të merr kohë . Prandaj, ne morëm iniciativën që të sjellim një lloj inspirimi për ju e për veten tonë gjithashtu, se çfarë të vishni e si ta kombinoni ngjyrën e kuqe.

RED ON RED

Do një guxim të madh që të vishesh me të kuqe komplet dhe jo të gjithë mund ta bëjnë. Nëse ju jeni midis atyre që do e vishnin padyshim një:

 • kostum;
 • fustan;
 • jumpsuit;
 • apo veshje komplet e kuqe.

atëherë patjetër do e gjeni veten këtu!

 • Kostum

 

 • Fustan

 • Jumpsuit

 • Monochromatic

Për ide të tjera se si ju mund të vishni ngjyrën e kuqe qoftë ajo në një kostum, fustan, jumpsuit apo all in red, hidhini një sy artikullit “RED ON RED” .

 

RED IS NOT JUST A COLOR, IS A STATE OF MIND

Në ditë të ftohta patjetër që na duhet një xhaketë apo një pallto e ngrohtë. Por nëse ju keni një të tillë të kuqe, jam e sigurt se ju jep ndjesinë sikur jeni akoma më ngrohtë nën të.

 • Xhaketë

 

 • Pallto

Nëse do donit të kishit ide të tjera se çfarë xhakete në ngjyrë të kuqe duhet të keni dhe se si ta kombinoni atë, atëherë do i gjeni ato në artikullin “RED IS NOT JUST A COLOR, IS A STATE OF MIND”

 

LADY IN RED

Një bluzë apo veshje e sipërme e kuqe nuk duhet të mungojë në garderobën tonë. Sinqerisht theksoj se të gjithëve na shkon e na përshtatet. Edhe nëse ajo është një triko normale apo një super e gjerë dhe e gjatë, me jakë golf apo këmishë.

 • Triko

 • Triko e gjatë dhe oversized

 • Jakë Golf

 • Këmishë

Për më shume ide se sa në artikullin ‘Red Week’, se si ju mund të vishni një bluzë të kuqe, hidhini një sy artikullit “ LADY IN RED”.

THERE IS A SHADE OF RED FOR EVERY WOMAN

Patjetër që ka një nuancë të të kuqes të bërë për secilën femër! Ku mund ta gjejmë më mirë të përshtatur se në veshjen e poshtme tonën, si një fund apo një palë pantallona.

 • Pantallona

 

 • Fund

Nëse ju jeni midis atyre që nuk e kanë problem fare të veshin një palë pantallona apo fund të kuq, inspirohuni në artikullin “THERE IS A SHADE OF RED FOR EVERY WOMAN”.

 

RED IS THE ULTIMATE CURE OF SADNESS

Thonë që e kuqja është kurë për mërzinë e po ashtu të blesh një palë këpucë të reja e luftojnë atë.  Çfarë mund të jetë një ndjesi më e mirë se sa një palë këpucë të kuqe?!

 

 • Çizme

 

 • Taka

 • Këpucë të sheshta

Në artikullin “RED IS THE ULTIMATE CURE OF SADNESS” do të gjeni ide se çfarë këpucësh nuk duhet të mungojnë ne garderobën tuaj dhe si ti vishni ato.

 

LIFE IS SHORT SO BUY THE BAG

Do të ishte e çuditshme nëse do e mbanit gjithmonë veshur një çantë të kuqe? JOO, pasi me një çantë të tillë ju do ta ndryshonit komplet pamjen tuaj. Kështu qoftë ajo e vogel apo e madhe, shpine apo kuletë, nuk duhet ti mungojë outfit-it tuaj. Jeta është e shkurtër, kështu që blijeni atë.

Nëse akoma nuk e keni vendosur se si do ta blini çantën tuaj të radhës, përveç ‘Red Week’, lexoni artikullin “LIFE IS SHORT SO BUY THE BAG” . Jam e bindur se do shërbejë si një ndihmë e madhe për ju 🙂

 

SOMETHING RED

Çdo veshje tuajës duhet ti jepni patjetër ngjyrë me diçka të kuqe, qoftë ky një shall, kapuç, syze apo çorape. Ju sigurojmë se efekti do jetë i menjëhershëm 🙂

“SOMETHING RED” është artikulli që do t’iu inspirojë me më shumë detaje se sa ‘Red Week’, se çfarë detaji duhet ti shtoni pamjes tuaj për tu dukur sa më ‘cool’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *