Receta për Panna Cotta. Mund ta përgatisim mjaft kollaj!

Panna Cotta

Panna Cotta është një ëmbëlsirë italiane e cila është e lehtë për tu bërë dhe ingredientët e saj janë të thjeshtë për tu gjetur.

Përbërësit për këtë recetë janë si më poshtë:

Përbërësit

  • 500 ml panna të freskët (pannën mund ta bleni të gatshme ose ta përgatisni vetë)
  • 150 gr sheqer pluhur
  • xhelatinë peshku
  • vanilje
*Përbërësit për këtë recetë mund ti gjeni në të gjitha supermarketet ose dyqanet që kanë ingridentë për ëmbëlsira.

Përgatitja e Panna Cotta

  1. Vendosni xhelatinen e peshkut në ujë të ftohtë për 10-15 minuta.
  2. Në një tenxhere hidhni sheqerin pluhur, pannën dhe vaniljen (vaniljen mund ta përdorni si pluhur ose edhe shkopinjë, të cilët i lini sa të marri aromë masa).
  3. Masa e përgatitur lihet sa të nxehet por jo të filloj të marrë valë.
  4. Pasi e heqim nga zjarri, i hedhim xhelatinën e peshkut e cila duhet të jetë zbutur. Duhet ta përzieni mirë me një lugë druri deri sa të bëhet njësh me masën.
  5. Masë e përgatitur e hedhim në enën që do të shërbehet dhe e lëmë në frigorifer për afërsisht 7 orë.
  6. Pasi e heqim nga frigoriferi sipër i hedhim lëng reçeli, çokollatë, mjaltë etj.

 

Ju bëftë mirë!

 

https://hinka.al/spaghetti-karbonara/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *