Maskë për aknet, mrekullibërëse. Duhet ta provoni!

Maskë për aknet

Pse kjo maskë për aknet funksion?

Kjo maskë përmban kanellë e cila është një pastrues natyral dhe dezinfektues. Personat me lëkurë të prirur aknetike kanë nevojë për një pastrues të fortë dhe dezinfektues (si mjalti) që të depërtojë në lëkurë dhe të zhdukë të gjitha papastërtitë dhe infeksionet që janë në lëkurë.

Arra është një nuancë e fuqishme dhe natyrale e cila është përdorur për mijëra vjet në regjimet e kujdesit të lëkurës. Arrëmyshku sulmon shpërthimin e puçrave në fytyrë dhe heq skuqjen, gungat dhe gropat.  Ju duhet të siguroheni që të keni gjithmonë në konsideratë këta ingredientë në shtëpinë tuaj!

Mjalti është gjithashtu një pastrues natyral dhe dezinfektues.. Mjalti ka qënë përdorur gjithashtu për mijëra vjet në regjimin e kujdesit të lëkurës, kështu që nuk ka asnjë arsye që ju nuk duhet të përdorni mjaltë në lëkurën tuaj!

Limonat janë të mahnitshëm në pastrimin deri të plagëve në fytyrë dhe njollave të errëta dhe tonit të pabarabartë të lëkurës për shkak të acidit që përmban.

Kjo maskë për aknet që mund të konsiderohet më e mira!

Përbërësit:

 • 1-2 lugë gjelle mjaltë organik
 • 1/2 lugë të vogël arrëmyshk
 • 1/2 luge të vogël kanellë
 • 1 limon

Udhëzimet:

 1. Në një tas të mesëm, përzieni pjesë të barabarta arre me pjesë të barabarta kanelle.
 2. Pastaj, përzieni me mjaltin dhe shtrydhni një pikë limoni në përzierje.
 3. Përzierja juaj duhet të jetë një masë e trashë. Nëse jo, shtoni pak më shumë mjaltë!
 4. Aplikoni maskën në fytyrë të pastër dhe lëreni të veprojë për 20-40 minuta.
 5. Para se të lani fytyrën, masazhojeni maskën në fytyrë në formë rrethore dhe me ngadalë.
  Kjo do të funksiononte si exfoliant për lëkurën.
 6. Shpëlajeni plotësisht, thajeni dhe më pas aplikoni nje krem hidratues.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *