‘Shën Valentin’. Dhuratat tradicionale në ditën e të dashuruarve.

Shën Valentin

Çdo Shën Valentin, çiftet në mbarë botën çmenden mbi dhuratat tradicionale.

Nëse jeni duke pyetur se çfarë nënkuptojmë me dhuratat tradicionale në ditën e Shën Valentin-it, po flasim për çokollata, trëndafila, arushat, kartolinat dhe letrat. Jemi të sigurt se këtë vit, ju do të keni marrë nga partneri juaj një nga këto dhurata tradicionale. Po cili është kuptimi i tyre?

Çokollata

Çokollatat janë të famshme në  Shën Valentin.  Ato janë një dhuratë e rëndësishme në këtë ditë pasi konsiderohen hyjnore dhe delikate si një grua. Çokollata është një ushqim i mirë afrodiziak që mund të shtojë dëshirat tuaja. Pra, të dashuruar dhurojini  njëri-tjetrit këtë dhuratë tradicionale Ditën e Shën Valentinit!

 

Trëndafilat

Trëndafilat simbolizojnë dashuri dhe pasion. Një trëndafil i kuq është një dhuratë tradicionale në ditën e Shën Valentinit që dhurohet nga një prej partnerëve. Ngjyra e kuqe është e lidhur me ngjyrën e zemrës, kështu që trëndafilat e kuq  shkëmbehen më tepër në këtë ditë të veçantë.

 

 

 

 

 Arush

Arsyeja pse dhurohet  Ditën e Shën Valentinit është për shkak të kuptimit që mbart një pellush, ato ngjajnë me përqafime të ngrohta. Prandaj, në qoftë se ju doni të bëni një të dashur të ndjehet i/e veçantë, dhuroni një arush pellushi.

 

 

 

 

 

Kartolina

Kartolina në Shën Valentin është një mënyrë e shtuar për të thënë se ju me të vërtetë kujdeseni për personin e dashur me gjithë zemrën dhe shpirtin tuaj. Prandaj, kjo është dhuratë Shën Valentini tradicionale, e cila kurrë nuk shkon jashtë mode!

 

Një letër dashurie

Të shkruash  një letër dashurie në një ditë të tillë tregon se ju doni që personin tjetër të di se si ju ndjeheni në zemrën tuaj. Kjo është dhurata më e çmuar tradicionale në Ditën e Shën Valentinit për ti dhënë dashurinë tuaj njeriut të zemrës.

 

 

https://hinka.al/bejeni-dhuraten-tuaj-te-paharrueshme-per-festat/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *