Jetesa vetëm mund të jetë vendimi më i mirë.

jetesa vetëm

Jetesa vetëm, gjeni vetveten!

Disa nga ju mund të mendojnë që të jetosh vetëm, domosdoshmërisht do të thotë të ndjeheni të izoluar dhe të vetmuar, por në qoftë se ju nuk e keni provuar ndonjëherë ju nuk e dini se sa çliruese dhe rehat do te ndjeheni. Gjithkush nga ju duhet ta përjetoje të paktën një herë në jetën e tyre, sepse ju të bëni më shume gjera se ç’mund të imagjinoni, bëni çfarë doni dhe nuk duhet të përgjigjeni apo ti jepni llogari askujt. Shpesh herë mikeshat e mia më pyesin se sa e mirë është të jetesa vetëm dhe arsyet pse duhet ta marrin këtë vendim. Përgjigjen për ju dhe për ato e gjeni të ilustruar më poshtë 😉

1. Pini kafen e mëngjesit dhe vishuni ashtu sic ju dëshironi, pa u shqetësuar se çfarë mendojnë të tjerët

2. Mund të rrini gjithë ditën në shtrat në qoftë se dëshironi

3. Rri kot në shtrat gjithë ditën, nëse këtë gjë të dëshiron zemra

4. Lexoni një libër mbi shtrat pa veshur asgjë, vetëm me të brendshmet tuaja. Jeni në shtëpinë tuaj, në fund të fundit.

5. Rehatohuni në shtrat me një libër të mirë duke pirë çajin tuaj të preferuar ose kafe pa ju prishur rehatinë askush

6.Nuk duhet të shqetësoheni nëse ju sheh dikush të zhveshur sapo dilni nga dushi, ju jetoni vetëm!

7. Thuaj përshëndetjen e mëngjesit në kuzhinë me veshjen tuaj më të rehatshme

8. Shtëpia jote, rregullat e tua. Mund të pini cigare brenda

9. Uluni në kuzhinë për sa kohë sa ju doni, duke ngrënë ushqimin tuaj të preferuar

10. Punët për të bërë? Enët për të larë? Bëjëni ato sa herë që ju të doni dhe kur ta ndjeni.

https://hinka.al/11-mesime-nga-tom-ford/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *