Elementët metalikë, nuk duhet t’ju mungojnë këtë sezon!

elementët metalikë

Elementët metalikë me shkëlqim kanë bërë një rikthim të madh këtë sezon.

Ata janë mënyra më e mirë për të shtuar class në veshjen tuaj. Në mënyrë që të dukeni të mahnitshme, ju këshillojmë që të gjitha elementët metalikë  të gjendura tek këpucët, fundet, fustanet, thonjtë dhe buzët të kombinohen me ngjyra neutrale.  Megjithatë, shumë prej nesh e konsiderojnë këtë trend pak të ndërlikuar dhe aventuresk. Për  të hequr dyshimet, ne ju japim disa ide se si të shtoni disa detaje me stil metalik në veshjen tuaj për tu dukur bukur.

Sytë

Hijet metalike në sy do të krijojnë look perfekt për mbrëmje.

Buzët
Në qoftë se buzët gold dhe silver do ju duken shumë të rrezikshme për ju, një buzëkuq me ngjyra klasike dhe me një shkëlqim metalik do të bëjë që ju të dukeni thjesht hyjnore.

Veshje edhe aksesorë
Nëse ju duket “e guximshme” ideja e të veshurit me rroba metalike, ju gjithmonë mund të përdorini vetëm disa elemente. Shtoni kështu një stil unik për veshjen tuaj dhe për të përmirësuar pamjen tuaj të përgjithshme.

Thonjtë

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *