Çfarë e frikëson çdo shenjë

Çfarë e frikëson çdo shenjë?

Ja çfarë e frikëson çdo shenjë?!

Të gjithë kemi frikë nga diçka. Por çfarë e frikëson çdo shenjë të horoskopit? Le ta zbulojmë.

Dashi:  Frika nga ndarjet

Demi: Frika nga ndryshimet

Binjaket: Frika e të qënit vetëm

Gaforrja: Frika e të ndjerit i pa dashuruar

Luani: Frika e të qënit i injoruar

Virgjëresha: Frika të ndihet e corjentuar

Peshorja: Frika të marrë vendimin e gabuar

Akrepi: Frika e të mos qënit i mirë mjaftueshëm

Shigjetari: Frika e të qënurit i kontrolluar duke mos pasur liri

Bicjapi: Frika të dështojë

Ujori: Frika e të qënurit i bllokuar

Peshqit: Frika të refuzohen

takimet e para perfekte për çdo shenjë

Ku mund të bëhen takimet e para perfekte për çdo shenjë

Ja se ku mund të bëhen takimet e para perfekte për çdo shenjë!

Dashi:

Ide të mira për një takim të parë me një dash variojnë nga të shkuarit në një event sportiv tek të mos planifikuarit e asgjëje dhe të qënurit spontanë në zgjedhjen e çfarë do të bëhet dhe ku do të shkohet.

Demi:

Diçka e shijshme, e qetë dhe personale, karakterizojnë shumë mirë takimin e parë me një dem. Një vakt i shijshëm në një restorant të këndshëm ose një vakt e përgatitur me shumë dashuri në shtëpi. Me një dem është i suksesshëm çdo takim që i jep qetësi.

Binjaket:

Atëherë…. Takimet e para që duhet të evitoni me një Binjak janë në kinema apo në ndonjë koncert. Pse? Sepse një takim i parë me një binjak është një takim mendjesh. Ata duan të flasin, duan të të njohin sa më mirë dhe të të marrin mendime në shumëllojshmëri temash. Kështu ata kuptojnë nëse përputheni. Çdo gjë që nuk ja jep këtë mundësi, do ti irritojë Binjakët.

Gaforrja:

Nëse shkon në një takim të parë me një gaforre atëherë është e rëndësishme të mendosh në detaje planet e takimit. Jo ndonjë surprizë e madhe, asgjë shumë të zhurmshme apo kaotike. E preferueshme është ndonjë vend me sa më pak njerëz. Gaforret janë tipa introvert që nuk pëlqejnë vendet e reja dhe ambiente të zhurmshme. Nëse ata përmendin vende ku kanë qënë më para ose gjëra që pëlqejnë të bëjnë atëherë ky është një fillim i mirë për të marrë ide.

Luani:

Një eksperiencë e mirë ngrënieje në një restorant ose një eksperiencë që e përkëdhel, është mënyra më e mirë për të kënaqur një luan në takimin e parë. Ata e shijojnë shumë të jenë në qendër të vëmendjes. Këtu mund të përfshihen situata ku i shërbehet me kujdes nga kamarieri ose përkëdhelet me një masazh të këndshëm. Gjithashtu e përshtatshme është një takim në një galeri arti ose duke shijuar verë të mirë.

Virgjëresha:

një takim i parë me një virgjëreshë duhet të jetë një eksperience e re e përgatitur veçanërisht për ta. Duhet të jetë një eksperiencë në natyrë. Mendoni një piknik në fshat ose të gatuash një vakt duke përdorur përbërës natyral. Një koncert në ambient të hapur do ishte ideal. Nga takimi që zgjedh për një virgjëreshë, në mënyrë të pavetëdijshme kjo shenjë është duke ju bërë një gjykim.

Peshorja:

Takimi i parë me një peshore duhet të jetë elegant dhe me klas. Mos e ço nëpër mend ti ofrosh një takim të parë në fast food ose për bowling. Një peshore shijon muzikën, artin dhe ushqimin. Kështu që mund të zgjidhni një koncert, një galeri arti ose një panair me punime artistike. Sigurisht të shoqëruara këto me një vakt të mirë, do ta bëjnë shumë të lumtur.

Akrepi:

të kesh sukses në një takim me Akrep, çelësi është Intensiteti. Mund të shijoni biseda të thella dhe plot kuptim ose një eksperiencë intensive emocionale si për shembull një koncert muzikor ose një film mbi të cilin mund të diskutoni. Pa diskutim që akrepi pëlqen të përkëdhelet ama përshtatshmëria emocionale dhe lidhja e krijuar ndërmjet tyre mund ta mundësojë ose jo këtë gjë.

Shigjetari:

Një interes kulturor ose një eksperience e ndryshme janë ato që e bëjnë një takim me shigjetar të suksesshëm. Mund të jetë: ushqimi ose vera e mirë, një eksperiencë e re duke shijuar muzikë live. Gjithashtu mund të jetë diçka edhe më e ndryshme si për shembull të bësh hipizëm ose të ecësh në fshat.

Bicjapi:

Një plan i minutës së fundit apo diçka spontane nuk janë një ide e mirë me një bricjap. Nëse nuk bën pak përpjekje për ta bërë takimin interesant atëherë bricjapi nuk do ti marrë seriozisht gjithashtu qëllimet e tua. Ky takim i parë nuk kërkon shumë para ama do t’ju kushtojë në mendime dhe në kohë për të përgatitur gjithçka. Kështu që bëj rezervime biletash apo tavoline në mënyre që ti bësh përshtypje.

Ujori:

ujori është i paparashikueshëm. Çfarëdo lloj plani të keni do e ndryshojë atë, por kjo nuk do të thotë që duhet të shkosh pa pasur një plan. Thjesht prano që ky takim do të jetë një aventurë në stilin e ujorit. Ka shumë mundësi të jeni pjesë e një aktiviteti në grup.

Peshqit:

në një takim me një peshk duhet ti tregosh që ti ke menduar për gjërat që pëlqen apo për ato që nuk pëlqen. Dhe duhet të jetë patjetër një aktivitet romantik. Peshqit janë ëndërrimtarë dhe kështu çdo gjë artistike si për shembull muzika ose arti janë ideale. Peshqit nuk pëlqejnë të jenë në qendër të vëmendjes. Pra duhet të bësh diçka të tipit të qetë, relaksues dhe kuptimplotë. Është gjithmonë një ide e mirë.

 

 

çfarë tipi kanë shokët tuaj sipas shenjës së horoskopit.

Çfarë tipi kanë shokët tuaj sipas shenjës së horoskopit.

Kuptoni çfarë tipi kanë shokët tuaj sipas shenjës së horoskopit.

Shokët janë ndër personat më të rëndësishëm për ne. Me siguri, shpeshherë doni të dini akoma më tepër se çfarë tipi kanë shokët tuaj sipas shenjës së horoskopit. Kurioziteti ndaj këtyre parashikimeve është gjithmonë i madh. Le ta zbulojmë!

 

Dashi:  Është gjithmonë i zënë

Demi: Është një shok serioz

Binjakët: Shokë të zhurmshëm

Gaforrja: Shokë të ngjitur

Luani: Shokë të fiksuar për të kontrolluar

Virgjëresha: Shokë të përsosur

Peshorja: Shokë të njohur kudo

Akrepi: Vonohen gjithmonë

Shigjetari: Të çuditshëm

Bricjapi: Shokë të talentuar

Ujori: Shokë të pasur

Peshqit: Të ndjeshmit

karakteristikat e seciles shenje horoskopi

KARAKTERISTIKAT E SECILES SHENJE HOROSKOPI

Në total kemi 12 shenja zodiake të cilat ndahen si më poshtë:

 • Dashi- 21 Mars  deri në 19 Prill
 • Demi- 20 Prill deri në 20 Maj
 • Binjakët- 21 Maj deri në 21 Qershor
 • Gaforrja- 21 Qershor deri në 22 Korrik
 • Luani- 23 Korrik deri në 22 Gusht
 • Virgjëresha-  23 Gusht deri në 22 Shtator
 • Peshorja- 23  Shtator deri në 22 Tetor
 • Akrepi- 23 Tetor deri në 21 Nëntor
 • Shigjetari- 22 Nëntor deri në 21 Dhjetor
 • Bricjapi- 22 Dhjetor deri në 19 Janar
 • Ujori- 20 Janar deri në 18 Shkurt
 • Peshqit- 19 Shkurt deri në 20 Mars

 

Të 12 shenjat e mësipërme ndahen në katër grupe të mëdha të cilat janë:

Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit – Shenjat  e Ujit

Shenjat e ujit janë ekstremisht të ndjeshme dhe emocionale. Ato kanë intuitë të lartë dhe mund të jenë edhe shume mistike. Keto shenja duan shume te bisedojnë por jane dhe dëgjues shume te mire.

Dashi, Luani dhe Shigjetari – Shenjat  e  Zjarrit – 

Shenjat e zjarrit jane pasionante dhe dinamike.  Ato kane tendencen te behen shume shpejt me nerva por gjithashtu falin  shume shpejt. Jane shume aventurier dhe energjike. Jane shume te fortë psikologjikisht dhe shpesh here jane burim inspirimi per te tjeret.  Shenjat e zjarrit jane inteligjente, kreative, idealiste, dhe jane gjithmonë gati per aksion.

Demi, Virgjeresha dhe Bricjapi – Shenjat e tokes 

Shenjat e tokes jane shume tokesore atyre u pelqen te jene gjithmonë realist dhe me kembë ne toke. Ka raste qe nje shenje e tokes mund te behet edhe shume emocionale. Keto shenja jane shume te perqendruara te gjerat materiale dhe si te krijojnë perfitime. Jane shume praktike, besnike, te qendrueshem dhe jane shume suportues ndaj njerëzve ne dite te veshtira.

Binjaket, Peshorja dhe Ujori – Shenjat e Ajrit

Shenjat e Ajrit jane racionalë, socialë dhe dashurojnë komunikimin dhe marredheniet me njerzit. Ata jane te shoqerueshem, inteligjente, analitik, te thelle. Dashurojnë filozofinë, diskutimet, dhe librat e mire. Ju pelqen shume te japin keshilla por mund te behen edhe shume siperfaqesore.

 

KARAKTERISTIKAT E SECILES SHENJE

DASHI

 • Elementi: Zjarri
 • Cilesia: Kryeson
 • Ngjyra: E Kuqe
 • Dita: E Enjte
 • Planeti: Marsi
 • Perputhshmeri e larte:  Luani, Shigjetari
 • Partneri  Ideal:  Peshorja
 • Numeri  me fat: 1, 9
 • Pikat e forta: kuragjoz, te vendosur, konfident, entuziast, optimist, te sinqertë, pasionante
 • Pikat e dobeta:  te padurueshem,  kane humor te ndryshueshem, gjaknxehtë, impulsive, agresiv
 • Dashi pelqen: veshje te rehatshme, te jete udheheqes, sfida fizike, sporte individuale
 • Dashi nuk pelqen: Iniciativat, vonesat, punen kur  nuk perdor talentin

DEMI

 • Elementi: Toka
 • Cilesia: I qendrueshem
 • Ngjyra: Blu, roze, jeshile
 • Dita: E Premte, E Hene
 • Planeti: Venusi
 • Perputhshmeri e larte:  Virgjeresha, Bricjapi
 • Partneri   Ideal:  Akrepi
 • Nr me fat: 2,4,6,11,20,29, 37, 47,56

 

BINJAKET

 • Elementi: Ajri
 • Cilesia: Mutable
 • Ngjyra: Jeshile, E verdhe
 • Dita: E Merkurra
 • Planeti: Merkurri
 • Perputhshmeri e larte:  Peshorja, Ujori
 • Partneri  Ideal:  Shigjetari
 • Nr me fat: 3,8,12,23
 • Pikat e forta: I kujdeshem, kurioz, i pershtatshem, aftesinë per te mesuar shpejt dhe shkembim idesh
 • Pikat e dobeta:  Nervoze, Inkonshient, I pavendosur
 • Binjaku pelqen:  Muziken, Librat, revistat, bisedat me te gjithe, udhetime te shkurtra ne qytet
 • Binjaku nuk pelqen: Te jete vetem, vetebesimin, monotoninë dhe rutinen

 

GAFORRJA

 • Elementi: Uji
 • Cilesia: Kryeson
 • Ngjyra: Portokalli, E bardhe
 • Dita: E hene, E enjte
 • Planeti: Hena
 • Perputhshemri e larte:  Akrepi, Peshqit
 • Partneri Ideal:  Bricjapi
 • Nr me fat: 2,7,11,16,20,25
 • Pikat e forta: Imagjinata e larte, kembengules, besnik, emocional, simpatik
 • Pikat e dobeta:  humor te ndryshueshem, pesimist, dyshues, manipulues, I pasigurt
 • Gaforrja pelqen:  Arti, pasione shtepiake, relaksimin afer ujit, te ndihmojë njerzit qe do, nje vakt i mire me miqtë
 • Gaforrja nuk  pelqen:  te huajt, kritikat, te tregoj jeten personale

 

LUANI

 • Elementi: Zjarri
 • Cilesia: I qendrueshem
 • Ngjyra: Gold, portokalli, e bardha, e kuq
 • Dita: E Shtuna
 • Planeti: Dielli
 • Perputhshmeri e lart:  Dashi, shigjetari
 • Partneri   Ideal:  Ujori
 • Nr me fat: 1,4,10,13,19,22
 • Pikat e forta: Kreativ, pasionant, zemergjerë, I dashur, I cilter
 • Pikat e dobeta:  Arrogant, dyshues, egoist, pertac, I paqendrueshem
 • Luani pelqen:  Teatrin, pushimet, te jete ne qender te vemëndjes dhe te adhurohet, objektet e shtrenjta, ngjyrat e forta, qejin me shoqerin
 • Luani nuk pelqen: te jete I injoruar, te perballet me realitetin e veshtire, te mos trajtohet si mbret ose mbretereshë

VIRGJERESHA

 • Elementi: Toka
 • Cilesia: I pershtatshem
 • Ngjyra: E bardhe, e verdhe, bezha, jeshile bari
 • Dita: E Merkura
 • Planeti: Merkuri
 • Perputhshmeri te larte:  Demi, gaforrja
 • Partneri Ideal:  Peshqit
 • Nr me fat: 5,14,23,32,41,50
 • Pikat e forta: Besnik, analitik, I kendshem puntore, praktik
 • Pikat e dobeta:  I turpshem, I shqetesuar, kritikues I vetes, vetem punë
 • Virgjeresha pelqen: Kafshet, ushqimin e shendetshem, librat, natyren, pastertinë
 • Virgjeresha nuk pelqen: ashpersinë, te kerkoj ndihmë, te jete ne qender te vemëndjes

 

PESHORJA

 • Elementi: Ajri
 • Cilësia: Kryeson
 • Ngjyra: Roza, Jeshilja
 • Dita: E Premte
 • Planeti: Venusi
 • Partneri Ideal:  Ujori, Shigjetari
 • Nr. me fat: 4, 6, 13, 15, 24
 • Pikat e forta: Bashkëpunues, diplomatik, mirënjohës, mendje hapur, social
 • Pikat e dobëta: I pavendosur, shmang përballjet, viktimizimi
 • Peshorja pëlqen: Harmoninë, përkujdesjen, të japë, natyrën
 • Peshorja nuk pëlqen: Dhunën, padrejtësinë, fjalët e shumta, përballjen me të tjerët

 

AKREPI

 • Elementi:  Uji
 • Cilësia:  I qëndrueshëm
 • Ngjyra:  E kuqe
 • Dita: E Martë
 • Planeti: Plutoni, Marsi
 • Partneri Ideal:  Luani, Gaforrja
 • Nr. me fat:  8, 11, 18, 22
 • Pikat e forta:  Trim, i larmishëm, pasionant, shok i vërtetë
 • Pikat e dobëta: Xheloz, i dhunshëm, i fshehtë
 • Akrepi pëlqen: Të vërtetën, të jetë i drejtë, shokët e vjetër, ngacmimet, pasionet e mëdha
 • Akrepi nuk pëlqen: Pandershmërinë, sekretet, njerëzit pasiv

SHIGJETARI

 • Elementi: Zjarri
 • Cilësia: I përshtatshëm
 • Ngjyra: Blu
 • Dita: E Enjte
 • Planeti: Jupiteri
 • Partneri Ideal: Binjakët, Ujori
 • Nr. me fat: 3, 7, 9, 12, 21
 • Pikat e forta:  Bujar, idealist, sens i lartë humori
 • Pikat e dobëta: Premton më shumë se sa mund të bëjë, i padurueshëm, mund të thotë çdo gjë pa u menduar
 • Shigjetari pëlqen: Pavarësinë, udhëtimet, filozofinë, natyrën
 • Shigjetari nuk pëlqen:  Detajet, njerëzit që ngjiten, teoritë

 

BRICJAPI

 • Elementi:  Toka
 • Cilësia:  Kryeson
 • Ngjyra:  Kafe, e zezë
 • Dita: E shtunë
 • Planeti:  Saturni
 • Partneri Ideal:  Luani, Gaforrja
 • Nr. me fat: 4, 8, 13, 22
 • Pikat e forta:  I përgjegjshëm, i disiplinuar, vet-kontrollues, menaxher i mirë
 • Pikat e dobëta:  Mendon se di çdo gjë, nuk fal, krijon pritshmëri  për më të keqen
 • Bricjapi pëlqen:  Familjen, traditat, muzikën, statusin, punimet artizanale
 • Bricjapi nuk pëlqen:  Pothuajse çdo gjë në disa pika

 

UJORI

 • Elementi:  Ajri
 • Cilësia: I qëndrueshëm
 • Ngjyra: E kaltër, gri argjendi
 • Dita: E shtunë
 • Planeti: Urani, Saturni
 • Partneri  Ideal: Luani, Shigjetari
 • Nr. me fat: 4, 7, 11, 12, 29
 • Pikat e forta: Progresivë, origjinalë, i pavarur,  humanitar
 • Pikat e dobëta: Udhëhiqet nga emocionet, karakter i fortë
 • Ujori pëlqen: Shoqërinë, të ndihmojë të tjerët, të luftojë për kauza, biseda intelektuale, një dëgjues të mirë
 • Ujori nuk pëlqen: Kufizimet, premtimet e pa mbajtura, vetminë, situata të mërzitshme. Gjithashtu pëlqejnë edhe njerëzit që nuk janë dakord me mendimet e tyre

 

PESHQIT

 • Elementi:  Uji
 • Cilësia:  i Përshtatshëm
 • Ngjyra:  Lejla, violet, jeshile
 • Dita:  E enjte
 • Planeti:  Neptun, Jupiter
 • Partneri Ideal:  Virgjëresha, Demi
 • Nr. me fat: 4, 7, 11, 12, 29
 • Pikat e forta:  Pasionant, kreativ, i përshtatet çdo situate, besnik
 • Pikat e dobëta: Udhëhiqet nga emocionet, i paqëndrueshëm, përtac
 • Peshqit pëlqejnë:  Shoqërinë, artin, muzikën, udhëtimet
 • Peshqit  nuk pëlqejnë:  Kufizimet, marrëdhëniet serioze, punën, monotoninë
Çfarë bëjnë shenjat kur janë të mërzitura

 Çfarë bëjnë shenjat kur janë të mërzitura?

Ja çfarë bëjnë shenjat kur janë të mërzitura!

Të gjithë kur mërzitemi kemi diçka të caktuar që e bëjmë për të larguar ndjesitë negative. Po çfarë bëjnë shenjat kur janë të mërzitura?

 

Dashi: Bën dush për disa orë

Demi: Pastron gjithë shtëpinë dhe më pas shpërblen veten me një kupë të madhe me akullore.

Binjaket: Instalon disa filma në mënyrë ilegale që ti shikojë.

Gaforrja: Flet me kafshët e veta shtëpiake për problemet që ka.

Luani: Ankohet që është i mërzitur.

Virgjëresha: I dhuron qetësi shtëpisë duke vendosur muzikë klasike.

Peshorja: Bën selfie.

Akrepi: Shikon emisionet në televizion dhe ha një sasi të madhe ushqimi ndërkohë.

Shigjetari: Bëhet tapë.

Bricjapi: Përpiqet të lexojë.

Ujori: Shikon video me mace në youtube.

Peshqit: Fle, ha dhe më pas fle sërisht më tepër.

përputhshmëritë e shenjave të horoskopit

Përputhshmëritë e shenjave të horoskopit

Dashi


Është shenjë e zjarrit dhe për këtë arsye është i pajtueshëm me të gjitha shenjat e zjarrit. Gjithashtu gëzon pajtueshmëri të mirë me shenjat e ajrit. Marrëdhëniet e tij me shenjat e ujit dhe të Tokës kërkojnë durim dhe përpjekje. Marrëdhëniet me Gaforren dhe Bricjapin janë ndoshta më të vështira që këto shenja kanë.

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:

Binjakët
Luani
Shigjetari
Ujori

Përputhshmëri e mirë:

Dashi
Peshorja

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Demi,
Virgjëresha
Akrepi
Peshqit

Përputhshmëri e ulët:
Gaforrja,
Bricjapi

 

 

Demi


Si një shenjë e Tokës, Demi është kryesisht në përputhje me të gjitha shenjat e Tokës. Gjithashtu gëzon pajtueshmërinë të mirë me shenjat e ujit. Marrëdhëniet me shenjat e zjarrit dhe të ajrit kërkojnë kontrollin e vetë dhe vendosmëri. Marrëdhëniet me Luanin dhe Ujorin  janë pak më të vështira.

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Gaforre
Virgjëresha
Bricjapi
Peshqit

Përputhshmëri e mirë:
Demi,
Akrepi

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Dashi
Binjakët,
Peshorja,
Shigjetari

Përputhshmëri e ulët:
Luan
Ujori

 

 

Binjakët

 

Binjakët është një shenjë e ajrit, që e bën atë në përputhje me të gjitha shenjat e ajrit. Përputhshmëri të mirë ka gjithashtu mes Binjakëve dhe shenjave të zjarrit. Marrëdhëniet e Binjakeve me shenjat e tokës kërkojnë këmbëngulje dhe përkushtim. Marrëdhëniet me Virgjëreshën dhe Peshqit janë ndoshta më të vështira.

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:

Demi
Luan
Peshorja
Ujori

Përputhshmëri e mirë:
Binjakët
Shigjetar

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Demi
Gaforre
Akrepi
Bricjapi

Përputhshmëri e ulet:

Virgjëresha
Peshqit

 

 

Gaforrja

 

Si një shenjë e ujit Gaforrja është kryesisht në përputhje me të gjitha shenjat e ujit. Përputhshmëri të mirë ka mes Gaforres dhe shenjave të tokës. Marrëdhëniet e Gaforres  me shenjat e ajrit dhe të zjarrit kërkon këmbëngulje dhe shumë punë.

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Demi
Virgjëresha
Akrepi
Peshqit

Përputhshmëri e mirë:
Gaforrja
Bricjapi

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Binjakët
Luani
Shigjetari
Ujori

Përputhshmëri e ulët:
Dashi
Peshorja

 

Luani

Luani është një shenjë zjarri, që e bën atë në përputhje me të gjitha shenjat e zjarrit. Gjithashtu gëzon pajtueshmëri të mirë me shenjat e ajrit. Marrëdhëniet e Luanit me shenjat e ujit dhe të tokës kërkojnë këmbëngulje dhe përkushtim. Marrëdhëniet me Akrepin dhe Demin janë ndoshta më të vështira.

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Dashi
Binjakët
Peshorja
Shigjetari

Përputhshmëri e mirë:
Luani
Ujor

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Gaforre
Virgjëresha
Bricjapi
Peshqit

Përputhshmëri e ulët:
Demi
Akrepi

 

 

Virgjëresha


Si një shenjë e Tokës, Virgjëresha është kryesisht në përputhje me të gjitha shenjat e Tokës. Virgjëresha gjithashtu gëzon pajtueshmëri të mirë me shenjat e ujit. Marrëdhëniet e Virgjëreshës me shenjat e zjarrit dhe ajrit kërkojnë kujdes dhe përkushtim. Marrëdhëniet me Shigjetarin dhe Binjakët janë më të vështira.

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:

Demi
Gaforrja
Akrepi
Bricjapi

Përputhshmëri e mirë:
Virgjëresha
Peshqit

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Dashi
Luani
Peshorja
Ujori

Përputhshmëri e ulët:
Binjakët
Shigjetari

 

 

Peshorja


 

Peshorja është shenjë ajri, që e bën atë në përputhje me të gjitha shenjat e ajrit. Gjithashtu përputhshmëri të mirë ka mes Peshores dhe shenjave të zjarrit. Marrëdhëniet e Peshores me shenjat e tokës  kërkojnë durim dhe shumë punë. Marrëdhëniet me Bricjapit dhe Gaforren janë ndoshta më të vështirat që ata kanë.

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Binjakët
Luani
Shigjetari
Ujori

Përputhshmëri e mirë:
Dashi
Peshorja

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Demi
Virgjëresha
Akrepi
Peshqit

Përputhshmëri e ulët:
Gaforrja
Bricjapi

 

 

Akrepi

Si një shenjë e ujit, Akrepi është kryesisht në përputhje me të gjitha shenjat e ujit. Përputhshmëri të mirë ka mes Akrepit dhe shenjave të Tokës. Marrëdhëniet e Akrepit  me shenjat e ajrit dhe të zjarrit kërkojnë kontrollin e vetë dhe përkushtim. Marrëdhëniet me Ujorin dhe Luanin janë ndoshta më të vështira.

 

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Gaforre
Virgjëresha
Bricjapi
Peshqit

Përputhshmëri e mirë:
Demi
Akrepi

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Dashi
Binjakët
Peshorja
Shigjetari

Përputhshmëri e ulët:
Akrepi-Luani
Akrepi-Ujori

 

Shigjetari


Shigjetari është një shenjë zjarri, që e bën atë në përputhje me të gjitha shenjat e zjarrit. Gjithashtu gëzon pajtueshmëri të mirë me shenjat e ajrit. Marrëdhëniet e tij me shenjat e ujit dhe të Tokës kërkojnë këmbëngulje dhe përkushtim. Marrëdhëniet me Peshqit dhe Virgjëreshën janë ndoshta më të vështira.

 

 

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Dashi
Luani
Peshorja
Ujori

Përputhshmëri e mirë:
Binjakët
Shigjetari
Përputhshmëri e mjaftueshme:
Demi
Gaforre
Akrepi
Bricjapi

Përputhshmëri e ulët:
Virgjëresha
Peshqit

Bricjapi


Si një shenjë e Tokës, Bricjapi është kryesisht në përputhje me të gjitha shenjat e Tokës. Bricjapi gjithashtu gëzon pajtueshmërinë të mirë me shenjat e ujit. Marrëdhëniet e Bricjapit me shenjat e zjarrit dhe të ajrit kërkojnë këmbëngulje dhe përpjekje. Marrëdhëniet me Bricjapin dhe Peshoren janë ndoshta më të vështira.

 

 

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Demi
Virgjëresha
Akrepi
Peshqit

Përputhshmëri e mirë:
Gaforrja
Bricjapi

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Binjakët
Luani
Shigjetari
Ujori

Përputhshmëri e ulët:
Dashi
Peshorja

 

 

Ujori

Ujori është një shenjë ajri që e bën atë në përputhje me të gjitha shenjat e ajrit. Përputhshmëri të mirë ka në mes Ujorit dhe shenjave të zjarrit. Marrëdhëniet e Ujorit me shenjat e tokës kërkojnë këmbëngulje dhe vendosmëri. Marrëdhëniet me Demi dhe Akrepi janë ndoshta më të vështirat.

 

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Dashi
Binjakët
Peshorja
Shigjetari

Përputhshmëri e mirë:
Ujori
Luani

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Gaforrja
Virgjëresha
Bricjapi
Peshqit

Përputhshmëri e ulët:
Demi
Akrepi

 


Peshqit


Si një shenjë uji Peshqit janë kryesisht në përputhje me të gjitha shenjat e ujit. Gjithashtu përputhshmëri të mirë ka edhe mes Peshqve dhe shenjave të Tokës. Marrëdhëniet Peshqit me shenja të ajrit dhe të zjarrit kërkojnë kujdes dhe përkushtim. Marrëdhëniet me Binjakët dhe Shigjetarin janë ndoshta më të vështira.

 

 

 

 

 

Përputhshmëri maksimale:
Demi
Gaforrja
Akrepi
Bricjapi

Përputhshmëri e mirë:
Virgjëresha
Peshqit

Përputhshmëri e mjaftueshme:
Dashi
Luani
Peshorja
Ujori

Përputhshmëri e ulët:
Binjakët
Shigjetari

 

 

Lexoni gjithashtu :

Sjelljet e vecanta që ka cdo shenjë horoskopi

shenjat që krijojnë marrëdhënie të keqe në çift

Shenjat që krijojnë marrëdhënie të keqe në çift

Mësoni se cilat janë shenjat që krijojnë marrëdhënie të keqe në çift:

 

1. Peshorja dhe Bricjapi

Peshoret priren të jenë besnike, kjo gjë mund të çojë një Bricjapi deri në manipulimin e tyre për të marrë atë çfarë do. Këto dy shenja janë më të mirë me njerëzit e tjerë.

2. Peshorja dhe Peshqit

Këto shenja janë pak a shumë të ngjashme me njëra –tjetrën. Përfundimisht, mungesa e aftësive në vendimmarrje dhe të qënurit pasiv do të dëmtojnë këtë marrëdhënie.

3. Binjakët dhe Akrepi

Akrepi dëshiron që të ketë një lidhje të thellë me një person të vetëm, ndërsa Binjakët priren të jenë më sipërfaqësore edhe me një grup të madh miqsh. Në fund, asnjë nuk do të marre atë që dëshiron nga kjo marrëdhënie.

4. Virgjëresha dhe Peshorja

Virgjëresha ka tendencë të jetë e vetë-ndërgjegjshme, ndërsa Peshorja priret të jetë e çuditshme dhe pak fëminore. Kjo çon në tërheqje në fillim, por në fund këto dy do të marrin nga njëri-tjetri.

5. Demi dhe Luani

Luani është extroverts ndërsa Demi janë homebodies (një person që i pëlqen të qëndrojë në shtëpi, sidomos ai që është perceptuar si jo aventurier). Përfundimisht kjo do të çojë në konflikt në marrëdhënie dhe ta çojë atë drejt dështimit.

6.Shigjetari dhe Bricjapi

Një Shigjetar dëshiron të bëjë qejf, ndërsa një Bricjap ka tendencë të jetë më serioz. Këta të dy së bashku nuk mund të ndajnë një terren të përbashkët me njëri-tjetrin.

7. Dashi dhe Demi

Këto dy shenja janë të dy shumë kokëfortë dhe të ngurtë për të qenë së bashku. Marrëdhëniet kërkojnë kompromis dhe këto dy shenja thjesht nuk mund ta bëjë këtë.

8. Peshqit dhe Virgjëresha

Peshqit janë ëndërrimtarë, ndërsa Virgjëresha është shumë praktike. Kjo do të çojë në konflikt dhe në fund do të përfundojnë çdo marrëdhënie që kanë së bashku.

9.Gaforrja dhe Ujori

Një Ujori i pëlqen të jetë një shpirt i lirë, ndërsa Gaforret janë më praktike. Në vend të balancimit të njëri-tjetrit, këto dy vetëm do të theksojnë ndasitë njëri-tjetrin.

10 . Akrepi dhe Dashi

Të dyja këto shenja janë njerëz të pavarur të cilët në fund të fundit duan të jenë shumë të pavarur nga njëri-tjetri. Akrepi priret të jetë xheloz, ndërsa Dashi priret të jetë flirtues, duke e çuar marrëdhënien në probleme të pashmangshme.

Sjelljet e veçanta që ka çdo shenjë horoskopi

 Sjelljet e veçanta që ka çdo shenjë horoskopi

Sjelljet e veçanta që ka çdo shenjë horoskopi

Cilat janë sjelljet e veçanta që ka çdo shenjë horoskopi. Kështu në varësi të sjelljes mund të kuptojmë dhe se cilës shenjë i përkasin bashkëbiseduesit tanë.

Dashi: Flet me zë të lartë.

Demi: Nuk e dëgjon opinionin e te tjerëve kur ata besojnë se kanë të drejtë.

Binjaket: Nuk i japin shans për të folur dikujt tjetër.

Gaforrja: Tejkalojnë masën.

Luani: Shtiren sikur janë në rregull me diçka pavarësisht se janë të mërzitur.

Virgjëresha: Analizojnë më tepër seç duhet gjithcka.

Peshorja: Kalojnë një kohë shumë të gjatë derisa marrin vendim për dicka.

Akrepi: Nuk i besojnë çdokujt derisa të vërtetojnë që ata vlejnë.

Shigjetari: I thonë gjërat ashtu siç janë.

Bicjapi: Janë shumë ironik, aq shumë sa njerëzit nuk e dallojnë dot nëse po bëjnë shaka apo jo.

Ujori: në mes të një diskutimi shpërqëndrohen dhe nuk kujtojnë më asgjë.

Peshqit: I zë gjumi kudo (është e pabesueshme si e arrijnë këtë gjë).

 

Lexoni për më shumë:

10 shenjat që krijojnë marrëdhënie të keqe në cift

 

 

 

horoskopi

Horoskopi : Kjo shenjë ka më shumë tendencë për të tradhëtuar!

Njerëzit me këtë shenjë astrologjike priren më shumë për të tradhëtuar…

Cila mendoni se është kjo shenjë  horoskopi ?!

E dimë që të gjithë mendojnë se duhet të jetë Akrepi ose Peshqit. Duke qënë se Akrepi është gjithmonë në kërkim të eksperiencave të reja dhe Peshqit janë gjithmonë të paqëndrueshëm në ndjenja. Por ja që asnjë nga këto shenja nuk ka tendencën për të tradhëtuar më shumë se sa Ujori.

Ujori njihet si shenjë që e cila ka dëshirë të madhe për të qënë gjithmonë i lirë dhe gjithmonë çdo gjë të shkojë sipas mendimit të tij. Ndoshta kjo është edhe arsyeja që një Ujor ka gjithmonë dëshirë të provojë eksperienca të reja.

 

Lexoni për më shumë:

Horoskop, çfarë e frikëson çdo shenjë?

Ku mund të bëhen takimet e para perfekte për cdo shenjë

Sipas shenjave të horoskopit kuptoni cfarë tipi kanë shokët tuaj

KARAKTERISTIKAT E SECILES SHENJE HOROSKOPI

Cfarë bëjnë shenjat kur janë të mërzitur

Sjelljet e vecanta që ka cdo shenjë horoskopi