Aspirina, jo vetëm për dhimbje koke. Maskë për fytyrën.

aspirina

Aspirina bën më shumë sesa vetëm të na shpëtojë nga dhimbjet e forta të kokës.

Në fakt, përbërja me anti-inflamator, bëjnë që aspirina të ketë një numër të madh përdorimesh, madje edhe pastrimin e lëkurës tonë.

Merrni 3 tableta aspirinë dhe tretini në pak ujë. Pasi të përftoni një masë të njëtrajtshme aplikojeni në fytyrën tuaj. Do shikoni që me kalimin e kohës kjo do të ndihmojë që lëkura juaj të jetë me e qetë.
Kjo maskë do t’iu ndihmojë të luftoni infeksionet, për të qetësuar skuqjet dhe ënjtjet.
Kujdes, sigurohuni që ta mbani larg nga sytë.
Gjithashtu, ju mund ta bëni edhe si rutinë të përditshme sa herë që ju shfaqen akne në fytyrë, lyejeni vetëm zonën e infektuar, lëreni derisa të veprojë dhe më pas shpëlajeni.

 

https://hinka.al/nje-guide-se-ku-dhe-si-te-perdorni-highlighter/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *