Stilisti Tom Ford na jep 11 Mësime të vlefshme!

Stilisti Tom Ford

Ja çfarë na këshillon Stilisti Tom Ford!

I njohur në mbarë botën, ai mund të konsiderohet si ndër më të suksesshmit dhe me mjaft ndikim në industrinë e modës. Është pikërisht Stilisti Tom Ford, i cili na jep 11 mësime për jetën.

 1. Bëhu versioni më i mirë në çdo situatë
 2. Ngritja e zërit është humbje energjie, do t’ju ofendojë ju dhe njerëzit rreth jush
 3. Gjëja më e rëndësishme që mund të bëni për veten tuaj janë ushtrimet fizike dhe ruajta e peshës
 4. Çdo njeri duhet të ketë një xhaketë sportive, shumë këmisha të bardha, një palë këpucë të zeza klasike, një palë xhinse dhe gjithmonë çorape  dhe të brendshme të reja.
 5. Sjellja dhe veprimet janë  shumë të rëndësishme. Duhet gjithmonë të hapesh dyertë për gratë, të mbash palltot e tyre, të sigurohesh që ecin në pjesën e brendshme të rrugës, të ngrihesh nga tavolina kur vijnë dhe ikin persona.
 6. Duhet të jeni të qetë në çdo situatë, asgjë nuk mund të jetë gjithmonë në momentin e duhur. Mësohuni me ketë ide.
 7.  Sekreti i një marrëdhënie të gjatë? Zgjidhni personin dhe më vonë lidhuni.
 8. Bardhësia e syve është po aq e rëndësishme sa bardhësia e dhëmbëve, përdor medikamente
 9. Mos e lejoni frikën tju pengoj për gjërat që doni.
 10. Nuk më pelqejnë dushet, pse duhet të bëjmë diçka në kembë, kur mund ta bëjmë shtrirë.
 11. Nga momenti i lindjes deri në vdekje mbahemi peng nga gjëra të parëndësishme artificiale.

 

https://hinka.al/sepse-galliano-di-si-te-na-surprizoj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *