Gërshet dhe onde të mëdha, perfekte gjithmonë.

gërshet dhe onde të mëdha


Gërshet dhe onde të mëdha është zgjedhja perfekte për flokët tuaj. Ky model flokësh është i përsosur për tu dukur ndryshe në një mbrëmje me miqtë ose në një party.

Më poshtë po ju mësojmë disa hapa sesi mund ta bëni në mënyrë perfekte një gërshet dhe onde të mëdha.

Hapi 1
Filloni duke krehur flokët dhe duke ndarë vijën drejt prapa. Merrni një pjesë të vogël të flokëve pranë veshit të djathtë dhe ndajeni atë në tre seksione për gërshet.
Hapi 2
Fillojeni atë duke kaluar fijet anësore mbi të mesme, pastaj filloni duke përfshirë seksione të vogla të flokëve në shirit, përgjatë vijës se flokëve.

Hapi 3
Vazhdoni gërshetin drejt deri në krye të kokës, duke e mbajtur atë në afërsi të vijës se flokëve.
Hapi 4
Vazhdoni bishtalecin drejt në anën e majtë, duke e çuar deri në fund.

Hapi 5
Vazhdimi i gërshetit poshtë, në anën e majtë të kokës, drejt veshit.
Hapi 6
Pasi të arrini veshin, vazhdojeni si një gërshet të rregullt.


Hapi 7
Shtroni bishtalecin, kalojeni nën flokë dhe fiksojeni atë.
Hapi 8
Bëni kacurrela majat e flokëve me një pjaster shufër.


Hapi 9
Merrni një krehër dhe gufoni pjesën prapa të flokëve.
Hapi 10
Butësisht krihni shtresën e sipërme të flokëve për të fshehur pjesën e gufuar.


Hapi 11
Hidhni spray për flokët për të vendosur stilin dhe shtoni volum ekstra.
Hapi 12
Krehni majat e flokëve dhe shtoni një krem ​​zbutës për të përfunduar stilimin.

Dhe ja gati!

https://hinka.al/modele-te-thjeshta-flokesh-qe-mund-ti-beje-cdokush/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *