Shenjat që krijojnë marrëdhënie të keqe në çift

shenjat që krijojnë marrëdhënie të keqe në çift

Mësoni se cilat janë shenjat që krijojnë marrëdhënie të keqe në çift:

 

1. Peshorja dhe Bricjapi

Peshoret priren të jenë besnike, kjo gjë mund të çojë një Bricjapi deri në manipulimin e tyre për të marrë atë çfarë do. Këto dy shenja janë më të mirë me njerëzit e tjerë.

2. Peshorja dhe Peshqit

Këto shenja janë pak a shumë të ngjashme me njëra –tjetrën. Përfundimisht, mungesa e aftësive në vendimmarrje dhe të qënurit pasiv do të dëmtojnë këtë marrëdhënie.

3. Binjakët dhe Akrepi

Akrepi dëshiron që të ketë një lidhje të thellë me një person të vetëm, ndërsa Binjakët priren të jenë më sipërfaqësore edhe me një grup të madh miqsh. Në fund, asnjë nuk do të marre atë që dëshiron nga kjo marrëdhënie.

4. Virgjëresha dhe Peshorja

Virgjëresha ka tendencë të jetë e vetë-ndërgjegjshme, ndërsa Peshorja priret të jetë e çuditshme dhe pak fëminore. Kjo çon në tërheqje në fillim, por në fund këto dy do të marrin nga njëri-tjetri.

5. Demi dhe Luani

Luani është extroverts ndërsa Demi janë homebodies (një person që i pëlqen të qëndrojë në shtëpi, sidomos ai që është perceptuar si jo aventurier). Përfundimisht kjo do të çojë në konflikt në marrëdhënie dhe ta çojë atë drejt dështimit.

6.Shigjetari dhe Bricjapi

Një Shigjetar dëshiron të bëjë qejf, ndërsa një Bricjap ka tendencë të jetë më serioz. Këta të dy së bashku nuk mund të ndajnë një terren të përbashkët me njëri-tjetrin.

7. Dashi dhe Demi

Këto dy shenja janë të dy shumë kokëfortë dhe të ngurtë për të qenë së bashku. Marrëdhëniet kërkojnë kompromis dhe këto dy shenja thjesht nuk mund ta bëjë këtë.

8. Peshqit dhe Virgjëresha

Peshqit janë ëndërrimtarë, ndërsa Virgjëresha është shumë praktike. Kjo do të çojë në konflikt dhe në fund do të përfundojnë çdo marrëdhënie që kanë së bashku.

9.Gaforrja dhe Ujori

Një Ujori i pëlqen të jetë një shpirt i lirë, ndërsa Gaforret janë më praktike. Në vend të balancimit të njëri-tjetrit, këto dy vetëm do të theksojnë ndasitë njëri-tjetrin.

10 . Akrepi dhe Dashi

Të dyja këto shenja janë njerëz të pavarur të cilët në fund të fundit duan të jenë shumë të pavarur nga njëri-tjetri. Akrepi priret të jetë xheloz, ndërsa Dashi priret të jetë flirtues, duke e çuar marrëdhënien në probleme të pashmangshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *