Passion

Një kokërr e vogël…shumë mundësi! E kemi fjalën për gatime 😉

Një kokërr e vogël...shumë mundësi Një kokërr e vogël shumë mundësi. Po shumë kokrra të ...
Read More
handmade

Handmade crafts, pasioni më i madh i Xhoit

Ky artikull vjen me dëshirën e madhe tonën për të promovuar dhe vlerësuar Xhoin, një ...
Read More

Sangria, është periudha perfekte për një pije si kjo!

Eshtë periudha perfekte e vitit për një pije si kjo! Një nga arsyet pse më ...
Read More

Destinacionet më atraktive për pushimet dimërore

Kjo është periudha tjetër e vitit që ne fillojmë të planifikojmë se ku do ti ...
Read More
nutella hot chocolate

NUTELLA HOT CHOCOLATE

Ku ke qenë gjithë jetën time?! Kjo është pyetja që do ti bëni vetes tuaj ...
Read More

BLUE JEANS, fiksimi i të gjithëve. Tashmë mund ti personalizoni!

Gjatë viteve,  BLUE JEANS kanë ardhur duke përfaqësuar një lloj të caktuar lirie, pavarësie dhe ...
Read More
sallatë

Me këtë sallatë do i shtoni ngjyra tryezës tuaj

Festat e fundvitit po afrohen dhe besoj se të gjitha amvisat mendojnë gatimet speciale që ...
Read More
dhoma e ëndrrave tuaja

Dhoma e ëndrrave tuaja

Stili minimalist skandinavez i dekorimit - Dhoma e ëndrrave tuaja. Të dekorosh dhomën e gjumit ...
Read More
skandinavez

STILI DO JU BËJË T’I VINI FLAKËN MOBILJEVE TUAJA!

Stili minimalist skandinavez i dekorimit - Stili që do ju bëjë t'i vini flakën mobiljeve ...
Read More
Balsam buzësh homemade

Balsam buzësh Homemade, mund ta bëjmë dhe vetë.

Si të bëni një balsam buzësh homemade. Buzët janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj tharjes, shumë ...
Read More
Bëjeni dhuratën tuaj të paharrueshme për festat

Bëjeni dhuratën tuaj të paharrueshme për festat!

6 Ide për paketimet e dhuratave - Bëjeni dhuratën tuaj të paharrueshme për festat! Magjia ...
Read More
rifreskoni garderobën tuaj

Rifreskoni garderobën tuaj. Ja se si mund ta bëni vetë!

Ju mësojmë se si mund të rifreskoni garderobën tuaj. Konkretisht si të vendosni perla sipër ...
Read More
handmade

Handmade! An’Art…Motrat që bëjnë art me duart e tyre!

An’Art stoli artizanale handmade lindi para tre vitesh nga dy motrat gjirokastrite, Androniqi dhe Ardita ...
Read More
Spray për flokë të bukur dhe të shëndetshëm

Spray për flokë të bukur dhe të shëndetshëm, diy.

Flokët janë gjysma e bukurisë te një femër. Duke u munduar që flokët tuaja të ...
Read More
Pasioni për fotografinë

Pasioni për fotografinë. Inspirohuni nga Sara!

Sara na tregon për veten e saj  dhe 'pasioni për fotografinë' Me profesion farmaciste por ...
Read More
komedia

Komedia “Zoti i masakrës”, mos humbisni asnjë moment!

Komedia më e mirë e dhjetë viteve të fundit do të ngjitet në skenën e ...
Read More
pushimet e verës

Pushimet e verës, destinacionet që duhet ti vizitojmë patjetër!

Ja ku duhet ti kalojmë pushimet e verës! Pushimet e verës mezi i presim, sikur ...
Read More
Shën Valentin

‘Shën Valentin’. Dhuratat tradicionale në ditën e të dashuruarve.

Çdo Shën Valentin, çiftet në mbarë botën çmenden mbi dhuratat tradicionale. Nëse jeni duke pyetur ...
Read More
vende përrallash

Vende përrallash që ekzistojnë vërtetë! Duhet ti vizitojmë.

Ka shumë vende të krijuar nga imagjinata e njeriut të cilat i kemi parë në ...
Read More
Ngjyrat

Ngjyrat dhe fuqia e tyre për të ndikuar mendjen tonë

Ka një shpjegim në lidhje me mospëlqimin e ngjyrës së verdhë, tërheqjes së vazhdueshme drejt ...
Read More
Filmat e 2017

Filmat e 2017. Ja cilët janë tetë më të mirët.

Lista me filmat e 2017 që do arrijnë kulmin e shikueshmërisë. Besoj se të gjithë ...
Read More
Panna Cotta

Receta për Panna Cotta. Mund ta përgatisim mjaft kollaj!

Panna Cotta është një ëmbëlsirë italiane e cila është e lehtë për tu bërë dhe ingredientët e saj ...
Read More
40 vendet që duhet të vizitoni patjetër

40 vendet që duhet të vizitoni patjetër në jetë

Mund të jenë të shumtë, por ne do ju sjellim vetëm 40 vendet që duhet ...
Read More
Spaghetti carbonara

Spaghetti Carbonara, receta e shpejtë dhe e shijshme.

Jeni në dilemë se çfarë do gatuani për drekë ? Ju japim opsionin më të ...
Read More
Kabuni

Kabuni, embëlsira nga e cila vegjetarianët duhet të bëjnë kujdes!

KABUNI Është kjo ëmbëlsira shqiptare e jashtëzakonshme, jo vetëm në përbërje, por edhe në vlerat ...
Read More
Dalai Lama

Dalai Lama na tregon rregullat e rëndësishme të jetës

Dalai Lama është një drejtues spiritual tibetian, një figurë mjaft e rëndësishme influencuese. Një simbol ...
Read More
çfarë pa kryeshërbëtorja

Çfarë pa kryeshërbëtorja? – në Teatrin Kombëtar Eksperimental

Premiera e komedisë së zezë - Çfarë pa kryeshërbëtorja. Nga data 11 shkurt, çdo të mërkurë, ...
Read More
opera

Opera për 3 grosh, mos i humbisni shfaqjet e fundit!

Mos i humbisni, janë tre shfaqjet e fundit të"Opera për 3 grosh". Për të gjithë ...
Read More
Ushqimet më të mira për largimin e toksinave

Ushqimet më të mira për largimin e toksinave

Pastrimi është një proçes i rëndësishëm i largimit të papastërtive nga brenda-jashtë dhe përmirësimin e ...
Read More
deodorant

Deodorant i krijuar në kushte shtëpie. Ja çfarë na duhet.

Si të bëjmë deodorant në kushte shtëpie? Të gjithë e kemi kuptuar që deodorantet që ...
Read More
Mëngjesi

Mëngjesi, i rëndësishëm, i shijshëm, i thjeshtë

Si të përgatisim një mëngjes të shëndetshëm. Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm, të jep ...
Read More